VEGA GRUP YAZILIM POSTA GAZETESİNDE...

YERLİ TEKNOLOJİ
Türkiye’de yerli ve milli teknoloji üretimine yönelik çalışmalar hızlandı. Geçen hafta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yazılımların millileştirilmesi için çalışmalar yapılacağını açıklamıştı. “Yazılım bir işletmenin hatta devletin arka bahçesidir” diyen Vega Yazılım Genel Müdürü Özcan KAYA da “Eskiden ükleker ordularıyla kıyaslanırken şimdi ise teknolojileriyle kıyaslanıyor” dedi.
KALKINMAYA DESTEK
Teknolojisi güçlü olan bir ülkenin ekonomisinin hızlı büyüdüğünü ifade eden Özcan Kaya, şöyle konuştu: "Yerli ve milli yazılım yatırımları kalkınmayı hızlandırıp dışa bağımlılığı bitirir. Biz de yerli yazılım firması olarak yurtdışına özellikle Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Afrika'ya yapılan ihracatlarla ülkeye döviz girişini sağlayarak ülke ekonomisini destekliyoruz."
YENİ SİSTEM HAZIR
Vega Yazılım'ın çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Özcan KAYA, şöyle devam etti "Aynı zamanda bir 'entegratör' yazılım firmasıyız. Böylece e-Dönüşüm( e-arşiv, e-fatura, e-defter) uygulamalarında tek bir çatı altında çalışma imkanı sunuyoruz. Bulut Yedekleme sistemlerinde yatırımlar yaptık. 2019'da veri güvenliği konusunda yeni sistemlerimizi müşterilere sunacağız.